2.2.2020

חדשות החיפוש של גוגל - ינואר 2020

ג'ון מולר פירסם סיכום קצר של חידושי החיפוש בגוגל, בעיקר עבור קהילת בעלי האתרים ואנשי קידום האתרים בעולם. הבאנו כאן את התקציר בעברית.

1) קונסולת החיפוש החדשה של גוגל: הממשק החדש חגג שנתיים מאז השקתו. עודכן דו"ח הגילוי ("דיסקבר"), הורחב כיסוי האינדקס, והושקה לאחרונה מערכת ההתראות וההודעות האישיות, המתממשקת עם דו"חות אחרים. 

2) מובייל-פירסט (mobile-first): עודכן התיעוד המקצועי לגבי נושא האינדוקס לניידים, שקיבל עדיפות ברורה, כולל טיפים על דרכים לשיקוף התוכן במובייל. גוגל מדגישה כי איננה משתמשת בגרסת הדסקטופ, ברגע שעוברים למובייל-פירסט. מולר מקפיד להזכיר שאם נעשה שימוש בכתובות נפרדות למובייל (מה שנקרא סאב-דומיין m) זה קריטי להשתמש בכתובות אלו גם בתבניות של מידע מובנה.

3) דו"ח פירורי לחם / ברדקראמבס (breadcrumbs) - גוגל התריעה על בעיות במכשירים ניידים, גם כאשר הברדקראמבס נראים מצוין אבל אינם מוגדרים נכון מול "סכימה" (Schema.org).

4) עדכונים על שינויים בחיפוש, בין השאר גם באתר "איך עובד החיפוש", לסקרנים. עניין מיוחד עורר עדכון "ברט" (BERT), התפתחות בבינה מלאכותית המסייעת למחשבים להבין שפה טבעית. רואים את זה ממש טוב במענה אינטליגנטי על תשובות המנוסחות בצורה אנושית. זוהי התקדמות נוספת בהפיכתו של גוגל לסוג של "אורקל", המעניק תשובה מהירה לכל שאלה - אבולוציה מהתקופה שבה רק הציג אתרים רלוונטיים כדי שהמשתמש ייכנס אליהם לקבל תשובה עקיפה. מפורסמים גם עדכונים מהירים ב"סרץ' ליאזון" בטוויטר.

5) צוות כרום פירסם מידע חשוב על טיפול במידע מעורב (Mixed content), כזה המשלב קוד לא מאובטח עם קוד מאובטח (בעיקר קישורים והפניות ל-http בתוך https). בנוסף, נשלחות התרעות אישיות לאתרים המשתמשים בפרוטוקולי אבטחה מיושנים ב-https ו/או TLS.

6) גוגלבוט עבר התפתחות מורגשת לאחרונה, עם ה"יוזר-אייג'נט" החדש. לפי ג'ון מולר, גוגל משתמשת בו יותר ויותר עבור סריקה ואינדוקס.

7) סרטוני הדרכה חדשים מתפרסמים כל הזמן ביוטיוב על ידי צוות פיתוח הקונסולה, כולל ג'ון מולר עצמו. זה כבר דורש השקעה רבה יותר של זמן, אבל מאפשר גם מענה ממוקד יותר על שאלות ספציפיות.

אין תגובות:

כל הזכויות שמורות לבלוג חופש החיפוש 2007-2012