25.5.2009

נפסלת: המכתב שאנחנו לא רוצים לקבל מגוגל


From: Google Search Quality
To: contact@your-site-name-here.co.il ; info@your-site-name-here.co.il ; support@your-site-name-here.co.il ; webmaster@your-site-name-here.co.il ; your-site-name-here@bezeqint.net
Sent: Wednesday, May 20, 2009 2:39 PM
Subject: הסרה מהאינדקס של Google

בעלים או מנהל אתר your-site-name-here.co.il יקרים,

כאשר הוספנו את דפי האינטרנט שלך לאינדקס, זיהינו שכמה מהדפים שלך משתמשים בטכניקות שאינן עומדות בהנחיות האיכות שלנו אשר ניתן למצוא כאן: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769&hl=iw.

במפורש, זיהינו מילוי של מילות מפתח באתר שלך. לדוגמה, ב- http://www.your-site-name-here.co.il/page-name.php
מצאנו:

[הערת הבלוג: "מילוי של מילות מפתח" הוא תרגום עברי גרוע של הביטוי המקובל Keyword Stuffing. משמעות הביטוי: הצפה של אתר באוסף מילות מפתח ארוך ומייגע, שלא נועד לקוראים אנושיים אלא למנועי חיפוש. במייל של גוגל מופיעה כאן רשימה של מילות מפתח ארוכה בתוך פסקה צפופה אחת. מטרתה, כאמור, היא לפתות את גוגל על ידי תוכן המיועד אך ורק עבורו, ולא עבור הגולשים באתר; דוגמה: "מנוע חיפוש מנועי חיפוש מנועים חיפושים גוגל וואלה" וכדומה.]

לקבלת מידע נוסף על מילוי של מילות מפתח, בקר בכתובת http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=66358&hl=iw

כדי לשמור על איכות מנוע החיפוש שלנו, דפים מתוך your-site-name-here.co.il יוסרו באופן זמני מתוצאות החיפוש שלנו למשך 30 ימים לפחות.

אנו מעדיפים להשאיר את הדפים שלך באינדקס של Google. אם תרצה שבקשתך תישקל מחדש, תקן או הסר את כל הדפים (לא בהכרח מוגבל לדוגמאות שסופקו) שאינם עומדים בהנחיות האיכות שלנו. לאחר ביצוע שינויים מסוג זה, בקר בכתובת https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl= iw כדי לקבל מידע נוסף ולשלוח את האתר שלך לצורך בדיקה מחדש.

בכבוד רב, צוות איכות החיפוש של Google

הערה: אם יש לך חשבון ב-Webmaster Tools של Google, תוכל לאמת את אמינות ההודעה על ידי התחברות לאתר https://www.google.com/webmasters/tools/siteoverview?hl=iw וכניסה למרכז ההודעות.עד כאן המכתב של גוגל, כפי שנשלח באמת לבעל אתר מסוים, ב-20 למאי (שמו ופרטיו שמורים במערכת).

מה עושים אם גוגל פסל אותך
1) ראשית, בלי פאניקה
2) בדוק מה לא עשית בסדר
3) בדוק שוב אם אין עוד משהו ש"שכחת" לבדוק
4) הסר במהירות האפשרית את כל הקוד שגוגל חושד בו
5) בדוק אם לא נותרה אף סיבה לפסול אותך שוב
6) היכנס ל"גוגל וובמסטר טולז" והגש בקשה מסודרת ל"שקילה מחדש"
7) המתן בסבלנות לפחות שבועיים (לפעמים גוגל מחזיר מהר)
8) המתן בסבלנות חודש ימים (זאת התקופה המקובלת)
9) המתן בסבלנות חודש וחצי (ובדוק שוב אם הסרת את כל מה שצריך להסיר)
10) המתן בסבלנות חודשיים לכל היותר
11) עבר יותר מדי זמן? שלח מייל למערך התמיכה המקוון של גוגל (הם לא יענו לך)
12) אם עברו למעלה מ-3 חודשים, כנראה שלא הסרת את הקוד הבעייתי מן האתר
13) חזרת לאינדקס של גוגל, בסופו של דבר? תגיד תודה ואל תעשה זאת שוב

הדרך הטובה ביותר לברר אם חזרת לאינדקס היא להריץ חיפוש על האופרטור ":site" ואחריו כתובת האתר שלך.
לדוגמה: "site:name-of-site.co.il". אם גוגל הסיר את האתר שלך מן האינדקס, אף תוצאה לא תופיע. אם גוגל החזיר אותך, יופיעו מספר דפים מן האתר שלך בתוצאות.

במקרים רבים, גוגל פוסל אתרים ומסיר אותם מן האינדקס ללא הודעה מוקדמת. במקרים אחרים, ההודעה פשוט לא מגיעה ליעדה מסיבות טכניות (כתובות דוא"ל שאינן עובדות כשורה, או מגיעות לתיקיית הספאם). קרו מקרים שבהם הודעת הסרה רשמית של גוגל הגיעה ליעדה אך אף אחד לא התייחס אליה ברצינות.

נפסלתם ע"י גוגל?
הגיע לכם מכתב דומה מ"גוגל" בלי סיבה טובה?
יש לכם סיפור "הסרה" מעניין?
הוסיפו תגובה.הוסף רשומת תגובה
כל הזכויות שמורות לבלוג חופש החיפוש 2007-2012